Шкільне радіо, як важливий інструмент залучення учнів та вчителів до активної участі в шкільному житті

Однією з ефективних форм освітньої діяльності учнів в школі є створення шкільної радіостудії. Робота по створенню шкільних радіопрограм допомагає виявити активних і талановитих учнів, тому створення проекту «Шкільне радіо» є дуже актуальним на сьогодні.

Основні можливості:

 • голосове сповіщення з системою зонування;
 • із кабінету директора можливо вибрати куди спрямувати звуковий сигнал (або на всі зони, або окремо);
 • проведення тематичних передач про життя і події школи з радіостудії;
 • програвання вже записаних звукових файлів і передач;
 • запис звукових програм в приміщенні студії звукозапису.

Система має можливість як оповіщення, так і застосування для гурткової діяльності - виступи дітей, вчителів, ведення радіопередач, програвання файлів форматів MP3, WMA, FLAC, WAV.

За допомогою спеціалізованого ПЗ є можливість:

 • Здійснювати передефірну підготовку матералу;
 • Планувати розклад
 • Автоматизувати процес мовлення, навіть до автономного мовлення впродовж доби;
 • Віщати в напівавтоматичному режимі з можливістю управління програмою від сигналів "фейдер-старт" без використання додаткового обладнання;
 • Підтримувати оформлення "живого" ефиру;
 • Віщати в мережу інтернет.

 

 

Приклад застосування шкільного радіо
________________________________________
початкова школа Ансон
Далі - копія блог-посту від Саймона Пайла - помічника головного вчителя
https://www.simonpile.com/

300920197

Кілька років тому я стояв на ігровому майданчику з 400 дітьми, і ми стрибали вгору-вниз одну хвилину. Ми дружно стрибали з тисячами інших дітей у Великобританії, щоб побачити, чи зможемо ми зареєструватися за шкалою Ріхтера. Зараз здається, що це була доволі божевільна ідея. А якби це спрацювало? Якби в результаті стрибків відбувся значний зсув землі? Подумайте про всі інші речі, які стрибали водночас. Кенгуру, діти на хоперах, квасоля, будь-хто в тренажерному залі та кілька людей, які дивляться "Джек-стрибунець" з Вупі Голдбергом! Будь-що могло статися.
В Інтернеті ідеї можуть дуже швидко стати масовими. Візьміть Dumb Ways to Die, рекламну кампанію для безпечного руху поїздів, яка набрала понад 59 мільйонів переглядів. Уявіть, якби "День стрибка" набув популярності! Ідея раптових стрибків майже 60 мільйонів людей…
На планеті живе понад 7 мільярдів людей. Це змушує мене замислитися; що потрібно для того, щоб одночасно залучити 7 мільярдів людей до спільної діяльності? Що було б, якби всі вони стрибали одночасно? І як з ними всіма зв'язатися?
У школі я постійно кажу дітям, що їхня робота не лише для них та їхнього вчителя, а для потенційної аудиторії у 7 мільярдів. Треба брати вершину, чи не так? Отже, ми публікуємо дитячі роботи в Інтернеті, в книгах, робимо відео, і у нас є радіостанція, яка працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень.
Минулого тижня я отримав електронний лист з Джорджії, США. Електронний лист був від директорки початкової школи Елм-стріт, і вона хотіла зв’язатися зі мною щодо Ансон-радіо. Вона одна із 7 мільярдів. Вона також живе 4224 милі в абсолютно іншому часовому поясі! І все-таки ми зв’язалися.
Директорка розповіла, наскільки вона була натхненною роботою школи загалом в плані використання технологій, а особливо їй подобалося слухати дітей на нашому радіо. Вона - наш найбільший шанувальник! Наші діти були в шоці в того, що хтось настільки здалеку слухав їх, що їхні ідеї лунали, що все, що я розповів про 7 мільярдів слухачів, може здійснитися! Багато людей запитували нас, навіщо ми захотіли радіостанцію в початковій школі, і я думаю, що відповідь проста. Ми не хотіли її. Ми її потребували.

300920192

За допомогою шкільного радіо ми маємо змогу дати дітям голос і мету роботи. Для школи з великою кількістю дітей, які розмовляють англійською як другою мовою (80-90%), радіомовлення та подкасти мають вирішальне значення для вдосконалення навичок говоріння та слухання. Ми бачимо дітей, яким важко спілкуватися на уроці, але вони оживають, коли заходять до кімнати радіостанції. З часом це поширюється на їхню класну роботу не лише в їхніх навичках розмови, а й у їхньому бажанні створювати якісні сценарії для запису на радіо.

З моменту запуску радіостанції ми спостерігали мотивацію, залучення до участі та підвищення якості великого масиву робіт, що записуються на станції. У нас є передачі з прози, поезії та науки. У нас є історія, факти та пісні. Діти записували свої поради, грали на своїх музичних інструментах та транслювали наживо до їдальні та ігрового майданчика в обідній час. Крім того, ми транслюємо звук з класних зборів, шкільних відеороликів на YouTube та виступів, щоб дати дітям свій голос.

30092019

Шкільне радіо - потужне. Шкільне радіо дає наймолодшим дітям привід писати, надає їм місце для виступів та спосіб поділитися своєю роботою із 7 мільярдами.

Тільки уявіть собі ідею з’єднатись із 7 мільярдами людей, поділитися своєю роботою, змусити їх сміятися чи плакати, волати чи кричати, або закликати стрибати вгору-вниз! Лише уявіть наслідки!

Дослідження прикладу 2: Коледж Ерл Мортімер

300920195

Коледж та старша школа Ерл Мортімер є успішним та динамічним спеціалізованим спортивним коледжем, що надає освіту своїм учням у всіх аспектах на основі їхнього прагнення до досконалості. Нещодавно коледж був нагороджений престижним знаком якості від OFSTED, інспекторської команди Її Величності. Для отримання більш детальної інформації відвідайте: earlmortimer.org.uk

На початку 2010 року за 22 мільони фунтів стерлінгів було побудовано нові старшу школу та коледж Ерл Мортімер у Гартфордширі, які стали успішним та динамічним спеціалізованим спортивним коледжем. Частиною їхнього прагнення до успіху стало бажання створити креативну медіа-платформу, яка б дозволила батькам та родинам святкувати та демонструвати успіхи та досягнення учнів. Ідея шкільного радіо швидко стала найбільш ефективним способом здійснення цієї мрії. "Ми віримо, що тісна співпраця з батьками дозволить нашим учням стати кращими. Ми цінуємо кожну особистість та підтримуємо рівність можливостей. Ми цінуємо навчання і ми вважаємо, що навчатись має бути цікаво."

Коледж вимагав фіксованої традиційної студії School Radio, яка дозволила б учням працювати в команді та створювати трансляції. Компанія School Radio надала чудове рішення у вигляді студії Classic 4 School Radio.

300920196

Якими були наші завдання:

 • Забезпечити професійне ПЗ для радіо (Myriad Playout, що використовується професійними радіостанціями, наприклад, TeamRock та talkSPORT), яке б дозволило EMC Radio створювати професійні трансляції та передачі, відповідні до стандартів мовлення комерційних радіостанцій.
 • Надати можливість створювати та записувати власні програми та оголошення і транслювати їх для інших учнів, батьків та родичів.
 • Надати просту у використанні професійну радіо-систему та програмне забезпечення, яким учні та студенти могли б користуватись з мінімальним тренуванням.
 • Забезпечити систему програвання для популярної та традиційної музики, програм та важливих для коледжу новин, з ліцензією на стрімінг у корпусі та поза його межами для батьків та родин, щоб їх можна було слухати будь-де на будь- якому пристрої.
 • Надати можливість транслювання інтерв'ю та новини в реальному часі на EMC Radio .
 • Забезпечити коледж повною підтримкою та тренуванням від команди School Radio, якщо вони матимуть будь-які технічні проблеми, і надати ранній доступ до School Radio Player, матеріалів, ідей передач та оновлення ПЗ.

На сьогоднішній день учні транслювали інтерв'ю з цікавими особистостями (від членів парламенту до паралімпійських спортсменів), низку регулярних програм та особливі події. Минулого року вони навіть підключилися до прямої трансляції на місцевій радіостанції BBC і описали їх досвід як "неймовірно цікавий, завжди новий, з фокусом на місцевій громаді". Студенти також мали привід похвалитись, коли вони були нагороджені престижним знаком якості від OFSTED, інспекторської команди Її Величності., що було відзначено спеціальною подією на EMC Radio .

300920197

EMC Radio набирало оберти останні п'ять років і зараз створює якісні освітні трансляції. Однією з багатьох важливих передач була спеціальна серія міні- програм, що допомагали перейти з 6 до 7 класу більш гладко. Учні 8-11 класів ділились власними спогадами, давали поради у неконфліктній атмосфері шкільного радіо.

Вчителі та учні помітили:

 • Розвиток впевненості у собі.
 • Підвищення грамотності.
 • Формування зв'язку між учнями різного віку.
 • Надання учням голосу.
 • Покращення тайм- менеджменту.
 • Підвищення відповідальності учнів за свою роботу.

Зайдіть на earlmortimer.org.uk, щоб послухати їхню творчість наживо. EMC Radio використовує автоматизовану систему програвання, щоб транслювати програми 24 години на добу, 7 днів на тиждень, з можливістю повторів програм щовечора та протягом вихідних. Команди ведучих з 7-13 класів щоденно транслюють інтерв'ю, тележурнали та чудову музику.

Дослідження прикладу 3: Початкова школа Странтон

300960198

Початкова школа Странтон - це початкова школа на 350 учнів у серці міста Хартлпул. Оцінена як "незрівнянна" останньою перевіркою OFSTED, Странтон є визнаною школою національної підтримки і є спонсорською академією в межах странтонського академічного трасту. Для додаткових подробиць відвідайте www.strantonschool.co.uk

Странтонська початкова школа вирішила підійти креативно до представлення студії School Radio школі, батькам, родичам та громаді, зробивши цілодобову громадську онлайн-радіостанцію. Stranton F.M. керується дітьми з початкової школи Странтон та родинами зі Странтонського центру, з онлайн-трансляцією аудіо та мобільним додатком для портативного прослуховування. Підхід полягав у відзначенні досягнень їхньої школи, висвітлення новин та обговорення важливих питань школи та громади. Їхньою метою було «створити радіостанцію, яка підсумовує навчальний процес початкової школи Странтон та транслює її у зовнішній світ». Команда School Radio забезпечила систему шкільного радіо, необхідну для успішної громадської радіостанції, яка була запущена цього року.

300920199

Ми намагались задовольнити такі потреби:

 • Забезпечити професійне ПЗ для радіо, яке б дозволило Stranton F.M. створювати професійні трансляції та передачі, відповідні до стандартів мовлення комерційних радіостанцій.
 • Надати можливість створювати та записувати власні мелодії або повідомлення для трансляції у школі, для батьків та спільноти, і можливість транслювати програми суспільного радіо цілодобово.
 • Забезпечити цілодобове транслювання програм громадського радіо.
 • Мати зручну для користувачів систему шкільного радіо та програмне забезпечення, яке з базовим тренуванням змогла б освоїти дитина.
 • Надати радіо-систему для програвання музики, передач та новин з ліцензією на транслювання по школі у класних кімнатах, спортивних майданчиках, та для батьків та родичів будь -де і на будь-яких пристроях.
 • Дозволити транслювати на шкільному радіо інтерв'ю та об'яви в реальному часі.
 • Забезпечити школу повною підтримкою та тренуванням командою School Radio, якщо вони матимуть будь-які технічні проблеми, і надати ранній доступ до School Radio Player, матеріалів, ідей передач та оновлення ПЗ.

3009201910

Завдяки повній підтримці команди School Radio Stranton F.M. запустилась цього року в грудні і набула неймовірної популярності. Stranton F.M. змогла зацікавити батьків, родичів, місцеву громаду, місцеве комерційне радіо та пресу завдяки особливому святковому запуску.

Завітайте на сайт www.strantonschool.co.uk та перейдіть на Stranton F.M., щоб послухати в реальному часі роботу дітей.

Вчителі та учні помітили:

 • Енергію та ентузіазм, які учні стали вкладали у станцію шкільного радіо, його позитивний вплив на школу та громаду.
 • Шкільне радіо допомагає учням проявляти себе та одночасно опановувати загальну шкільну програму.
 • Заохочення батьків та родичів до більш тісного спілкування та розуміння навчання своїх дітей.
 • Забезпечення можливості для широкої спільноти стати ближче один до одного через створення контенту для радіо.
 • Інші освітяни скористалися спільнотою «Шкільне радіо». Інші вчителі також змогли скористатись громадською станцією School Radio.

До контенту входять:

 • 60-секундні наукові програми
 • Останні новини.
 • Несподівані історії (написані дітьми короткі оповідання).
 • "Можна поговорити" (імпровізації дітей).
 • Слово дня (чи це іменник, прикметник, дієслово?).
 • Stranton F.M. Sport з останніми новинами місцевих спортивних команд.
 • Суспільна рекламна перерва.
 • Передачі з місцевості.
 • Математичний квіз та домашня робота по радіо.
 • Історичні та драматичні постанови.

Stranton F.M. також транслює погоду, оголошення, новини та програми для спільнот, що не розмовляють англійською.

Інформація надана Стюартом Уайтом, менеджером з роботи з громадськістю, Початкова школа Странтон, Хартлпул.

Шкільне радіо - Скачать