Як ми всі знаємо лампа – це основна частина лампового проектора, без якої сам по собі проектор не існував би як такий.  І звісно, що вона, як і будь-який пристрій, має обмежений термін служби.

Як ми всі знаємо лампа – це основна частина лампового проектора, без якої сам по собі проектор не існував би як такий.  І звісно, що вона, як і будь-який пристрій, має обмежений термін служби. В одних проекторах цей термін може складати 5000 годин, в інших – 15 000 годин, незалежно, чи це проектор epson чи benq,  optoma чи acer.... То від чого ж залежить цей показник і якими способами можна продовжити термін її роботи? Ось кілька рекомендацій:

1. Використовуйте економні режими роботи

Багато проекторів мають режими роботи, які дозволяють зменшити яскравість лампи і тривалість роботи. Використання економного режиму може значно збільшити термін служби лампи. 

 лампа для проектора
проектор1
  1. 2. Уникайте частого увімкнення та вимикання
  2. Часте увімкнення та вимикання лампи проектора може призвести до стресу для лампи і скоротити її термін служби. Спробуйте уникати частого вимикання пристрою, якщо він не використовується тривалий час.

3. Забезпечуйте належну вентиляцію

Переконайтеся, що проектор має належну вентиляцію, і нічого не перешкоджає вентиляційним отворам. Перегрівання може негативно впливати на роботу лампи. Потрібно розмістити пристрій в добре провітрюваному місці і переконатися, що всі вентиляційні отвори чисті.

вентиляція проектора
сучасний проеткор

4. Уникайте пошкоджень: Будьте обережні при роботі з проектором і лампою

Уникайте поштовхів, вібрацій і руху пристрою під час його роботи. Пошкодження лампи може призвести до неполадок та скорочення терміну її служби.

5. Регулярно чистіть фільтри

Багато проекторів мають фільтри, які затримують пил і інші забруднення. Регулярно чистіть ці фільтри, оскільки забруднення можуть перешкоджати вентиляції і призводити до перегріву.

  1. фільри проектора
  1. 6. Правильне вимкнення
  2. Після використання проектора вимикайте його за допомогою вбудованої функції вимкнення. Це дозволить лампі охолонути перед вимкненням і забезпечить її довший термін служби.

Варто зауважити, що незалежно від заходів попередження, лампа проектора все одно зношуються з часом і потребує заміни. Точний термін служби лампи залежить від моделі проектора, режимів роботи та умов використання.

Зверніться до документації, що постачається з вашим проектором, для отримання більш точної інформації щодо терміну служби його лампи та можливості заміни лампи в проекторі. 

 Якщо ж настав час замінити лампу у вашому проекторі, то краще замовити ремонт проектору у професіоналів.