Хоча зазвичай вважається, що для великого екрана потрібно багато простору, новітні проектори з короткою та ультракороткою відстанню проектування дають змогу насолоджуватися переглядом на 100-дюймовому екрані в кімнатах будь-якого розміру, просто визначивши ідеальний розмір екрана та проекційну відстань.

 1
 
Зрозумійте зв’язок між розміром екрана та відстанню проектування (наприклад, 100 дюймів @ 2,5 м).

Хоча зазвичай вважається, що для великого екрана потрібно багато простору, новітні проектори з короткою та ультракороткою відстанню проектування дають змогу насолоджуватися переглядом на 100-дюймовому екрані в кімнатах будь-якого розміру, просто визначивши ідеальний розмір екрана та проекційну відстань.

Спершу знайдіть інформацію про розмір екрана та відстань, яка зазвичай указана в характеристиках більшості моделей проекторів. Наприклад, характеристика 100 дюймів і 2,5 м означає, що мінімальна відстань між проектором і екраном становить 2,5 метра для проектування на 100-дюймовий екран. Оскільки 100-дюймове зображення зі співвідношенням сторін 16:9 має ширину приблизно 2,2 метри, це означає, що для проектування такого зображення необхідний простір площею від 6,6 до 9,9 квадратних метрів (розмір невеликої спальні).

Щоб вибрати ідеальний проектор для свого будинку, необхідно лише виміряти довжину та ширину кімнати, а також врахувати максимальну відстань від проектора до екрана, щоб відфільтрувати конкретні моделі проектора, який відповідатиме ідеальному розміру екрана з цієї відстані. Якщо простір має неправильну форму, наприклад, Г-подібну або багатокутну, спочатку перевірте розташування меблів, а потім виміряйте відстань між двома стінами. Це допоможе під час вибору проектора. Пам’ятайте, що найкраще місце для установки проектора — це місце, де дві стіни розташовані далеко одна від одної.

2

Додаткові дані щодо розміру та відстані проекційного екрана Калькулятор проекції BenQ додаткові дані щодо розміру та відстані проекційного екрана Калькулятор проекції BenQ http://projectorcalculator.benq.com/

Новітні проектори можна встановлювати будь-яким способом — кріпити на стелю, розташовувати на столі або в кутку вітальні

Існує багато варіантів із точки зору розміру проектора та дизайну лінз. Під час вибору проектора просто визначте, де ви хочете його розмістити. Крім кріплення до стелі, існують й інші моделі, які можна розмістити на столі, на шафі або навіть прямо під екраном. Навіть якщо проектор неможливо розмістити в положенні, вирівняному прямо по центру екрана, існують моделі з корекцією спотворень на екрані та функціями зсуву лінз.

6

Якщо проектор можна встановити на стелі або розмістити на столі, вирівняному по центру екрана, під час вибору проектора потрібна лише інформація про розмір екрана та відстань до нього. Але якщо проектор неможливо вирівняти по центру екрана, він повинен бути оснащений функцією корекції трапецоїдного спотворення або функцією зсуву лінз. У деяких проекторах є функція корекції вертикального трапецоїдного спотворення, в той час як інші оснащені функцією корекції як вертикального, так і горизонтального трапецоїдного спотворення. Якщо проектор можна вирівняти по центру екрана, але його потрібно нахилити під кутом, щоб заповнити весь екран, то для повного та точного проектування зображення потрібна лише корекція вертикального трапецоїдного спотворення. Але якщо проектор неможливо вирівняти по центру екрана через обстановку кімнати та він повинен бути розміщений біля стіни або в кутку, потрібна модель із корекцією вертикального та горизонтального трапецоїдного спотворення.

Різниця між зсувом лінз і корекцією трапецоїдного спотворення полягає в тому, що зсув лінз є фізичним механізмом, а трапецоїдне спотворення базується на цифровій корекції. Функція зсуву лінз дає змогу рухати їх вгору, вниз, вліво та вправо в межах певного діапазону, так що проектоване зображення можна переміщувати вертикально або горизонтально, не викликаючи трапецоїдного спотворення. Отже, незалежно від місця розташування проектора, просто виберіть модель, оснащену функцією зсуву лінз або корекцією трапецоїдного спотворення, щоб насолодитися 100-дюймовим зображенням просто вдома.

Без імені

Ознайомтеся з основними характеристиками проектора, щоб насолоджуватися переглядом фільмів на 100-дюймовому екрані з різними критеріями налаштування відстаней проекції

5

Щоб знайти проектор, який відповідатиме вашим потребам, потрібно визначити, де він буде розміщений, його відстань до екрана або яка стіна використовуватиметься для проектування зображення. Серед усіх існуючих проекторів лінзи зазвичай встановлено на передній панелі. Для такого дизайну може знадобитися відстань 2,5 метри, щоб проектувати на 100-дюймовий екран.
Крім того, існують також моделі з лінзами, розташованими всередині корпусу проектора, щоб проектувати зображення вгору на екран зверху та ззаду корпусу проектора, і для цих моделей із надзвичайно короткою відстанню проектування потрібно лише 17 см для проектування на 100-дюймовий екран. Тож ви можете насолоджуватися зображенням на великому екрані, навіть якщо розмір кімнати менший 6,6 м².
Для приміщень, де проектори неможливо вирівняти по центру екрана, просто виберіть модель, яка обладнана функцією корекції вертикального або горизонтального трапецоїдного спотворення або зсувом лінз, щоб отримати задоволення від перегляду на величезному екрані, яке доступне лише в кінотеатрах.

Джерело: www.benq.eu

 

Рекомендовані проектори для домашнього кінотеатру

 4 3   
 Проектор BenQ MH536  Проектор BenQ W1800i