В місті або області оголошено повітряну тривоги. І люди всередині будівлі, наприклад, школи, про це знають, але ніхто не поспішає евакуюватись. На жаль, повільна реакція на сигнали повітряної тривоги - це занадто поширена проблема. Люди, особливо діти, не сприймають їх серйозно або думають, що у них є час, якого у них немає. Сучасні системи сповіщення про тривогу можуть вирішити цю проблему, оскільки забезпечують людей всередині будівлі своєчасними вербальним попередженнями та інструкціями. Цивільні особи на 75% частіше реагують на голосову команду, ніж на сигнал тривоги з мобільного пристрою через Телеграм або інші додатки та месенджери.
 В місті або області оголошено повітряну тривоги. І люди всередині будівлі, наприклад, школи, про це знають, але ніхто не поспішає евакуюватись. На жаль, повільна реакція на сигнали повітряної тривоги - це занадто поширена проблема. Люди, особливо діти, не сприймають їх серйозно або думають, що у них є час, якого у них немає. Сучасні системи сповіщення про тривогу можуть вирішити цю проблему, оскільки забезпечують людей всередині будівлі своєчасними вербальним попередженнями та інструкціями. Цивільні особи на 75% частіше реагують на голосову команду, ніж на сигнал тривоги з мобільного пристрою через Телеграм або інші додатки та месенджери.

Новітні системи голосових сповіщень розроблені для організації безпекових рішень в будівлях відповідно до їхнього цільового призначення і мають комплексні зональні, спрямовані та ситуаційні можливості обміну повідомленнями. Ці підвищені вимоги є наслідком не лише загроз військового характеру, а й пандемії COVID-19, вимог до шкільних карантинів, трендів в управлінні школами та організації заходів, нових підходів та норм у сфері безпеки будівництва тощо.

image001

Що таке система голосового сповіщення про тривогу?

Системи сповіщень складаються з серії динаміків, вбудованих у стіни та стелі будівель. Вони повсюдно присутні в торгових центрах, комерційних приміщеннях, аеропортах, школах, висотних будівлях та офісних кварталах. Такі динаміки виконують декілька функцій. Окрім сповіщення про надзвичайні ситуації, вони можуть транслювати новини, оголошення, або просто фонову музику. Але їхня головна рятувальна цінність полягає в тому, що вони складають частину системи сповіщення про тривогу та аварійну евакуацію. 

Системи суспільного зв'язку та голосової сигналізації дозволяють організовувати безпечну, керовану евакуацією будівлі у разі повітряної тривоги або надзвичайної ситуації. Представники відповідної служби (військові, пожежники, МНС тощо) або шкільні вчителі можуть надсилати чіткі голосові повідомлення за допомогою спрямованого та зонального зв'язку групам людей на основі місця їхнього знаходження та давати інструкції, вказувати їм, куди, коли та як евакуюватися. У житлових будинках системи сповіщень та сигналізації також можуть встановлюватися в квартирах окремих мешканців.

В чому важливість систем сповіщення та голосової сигналізації?

Системи голосових сповіщень посилюють людський голос і забезпечують можливість програвання або трансляції чітких повідомлень конкретним людям або в конкретних місцях в межах школи. Як наслідок, вони є невід'ємною складовою загальної системи інформування, охорони здоров'я та безпеки учнів і вчителів.

Наприклад, якщо стався вибух або пожежа на 3-му поверсі освітнього закладу, відповідальні за евакуацію особи можуть вирішити провести вертикальну поетапну евакуацію, спочатку евакуювавши цей поверх, а потім поверхи нижче . За такого сценарію система голосових сповіщень допоможе врятувати життя, оскільки їхнє використання дозволяє уникнути ризику одночасної евакуації всіх, що спричиняє паніку, натовпи та скупчення, і як наслідок - травми та уповільнену евакуацію з будівлі. 

image003

Найпоширеніші застосування систем сповіщень та голосової сигналізації

Окрім шкіл та інших закладів освіти, системи громадського зв'язку зазвичай встановлюються на великих транспортних вузлах (залізничні та автобусні станції, аеропорти), спортивних стадіонах, у музеях, державних установах, магазинах, лікарнях, торгових центрах, готелях тощо. Також вони все частіше зустрічаються на відкритих майданчиках, а також у сучасних робочих місцях та багатоповерхових будівлях.

Системи оповіщення громадськості та безпека у надзвичайних ситуаціях

Через бойові дії та загрозу ракетних і бомбових ударів правила безпеки у школах стають все більш суворими, через що вчителі та адміністрації освітніх закладів стурбовані поточним дотриманням та майбутнім регулюванням норм та правил безпеки учнів. Цілком вірогідно, що в недалекому майбутньому не лише заклади освіти, а й більшість комерційних, державних та житлових споруд будуть повинні мати комплексний план аварійної евакуації на випадок повітряної тривоги, і деталі такого плану відрізнятимуться залежно від розміру, характеру та вимог кожної будівлі. 

Одна з функцій шкільного плану аварійної евакуації у разі вибуху, пожежі або іншої загрози полягає в деталізації дій персоналу у такій ситуації. Крім того, слід враховувати, як учні  будуть попереджені у разі можливої небезпеки та як буде евакуйована будівля. Залежно від вимог будівлі, встановлення системи зв'язку з громадськістю може вирішити обидва ці питання і піти на крок далі, щоб допомогти суттєво зменшити час реагування учнів та дітей на сигнали тривоги.

image005

Навіщо встановлювати голосовий сигнал тривоги?

Дослідження за останні 30 років дійшли висновку, що у надзвичайних ситуаціях люди більш схильні серйозно ставитися і швидко реагувати на сповіщення, якщо замість звукових сигналів з мобільного телефону або іншого пристрою використовуються голосові повідомлення. Особливо це стосується дітей, яким часто буває важко усвідомити ризики. Переваги голосового сповіщення включають:

  • - Люди на 75% частіше реагують на голосове сповіщення, ніж на звуковий сигнал тривоги
  • - Повідомлення, трансльовані в реальному часі, можуть давати точні вказівки людям, не знайомим з оточенням, сходами, дверними проходами та іншими шляхами евакуації
  • - Окремі попередньо записані повідомлення можуть мати варіанти різними мовами, що актуально для будівель, в яких можливе перебування іноземців
  • - Середній час евакуації будівлі можна скоротити на 20 хвилин
  • - Можливість скасування сигналу тривоги та евакуації вручну швидко зменшить паніку після відбою
  • - Інтеграція з іншими системами, наприклад, аварійним освітленням, відеоспостереженням або пожежними виходами
  • - За відсутності тривоги можна програвати фонову музику або інші не-аварійні повідомлення, щоб покращити настрій учнів та вчителів в школі, працівників та відвідувачів торгового центру тощо

Зробимо освіту наших дітей безпечною разом!

В ці непрості часи можливість вчасної та організованої евакуації у разі повітряної тривоги є життєво необхідною умовою не лише шкільного навчання, а й нашого повсякдення в цілому. Не покладайте таку важливу складову громадської безпеки виключно на месенджери та додатки – встановіть повноцінну систему голосових сповіщень у вашій будівлі.

image007