В наш бурхливий час глобалізації, діджиталізації та постійних епідемій дистанційна робота вже є не винятком чи специфікою певних галузей, а звичною нормою та повсякденною реалією. Проте її новизна все ще залишає чимало простору для оптимізації робочого процесу, і не в останню чергу – робочого місця. Одним з найбільш очевидних варіантів вдосконалення домашнього офісу є встановлення допоміжного монітора. Давайте розглянемо, які переваги має такий устрій, і що саме нам знадобиться для використання двох моніторів одночасно.

В наш бурхливий час глобалізації, діджиталізації та постійних епідемій дистанційна робота вже є не винятком чи специфікою певних галузей, а звичною нормою та повсякденною реалією. Проте її новизна все ще залишає чимало простору для оптимізації робочого процесу, і не в останню чергу – робочого місця. Одним з найбільш очевидних варіантів вдосконалення домашнього офісу є встановлення допоміжного монітора. Давайте розглянемо, які переваги має такий устрій, і що саме нам знадобиться для використання двох моніторів одночасно.

image002

Переваги двох моніторів одночасно

Доведена продуктивність. Підвищена продуктивність праці є найбільшою перевагою для будь-якого професіонала. Всім відомо, що дистанційна робота має високий ризик того, щоб співробітник легко відволікався. Проте будь-яка компанія, що займається розробкою ІТ-рішень, скаже вам, що підвищення продуктивності є однією з головних переваг використання подвійних моніторів. Дослідження показали, що при використанні подвійних моніторів продуктивність може збільшитися на 42%. Просто зменшивши час, необхідний для відкриття та закриття кількох вікон, ви можете заощадити час і стати ефективнішими.

Зручний та ефективний мульти-таскінг. Можливість одночасного використання кількох програм є ще одною величезною перевагою. У більшості з нас робочий процес передбачає використання більш ніж однієї програми. З лише одним екраном нам потрібно постійно перемикатися між ними. Подвійні монітори допоможуть вам організувати робочий процес так, щоб перехід між програмами був максимально плавним. Можливо, вам потрібно перемикатися між Фотошопом і Вордом? Або, наприклад, ви берете участь в онлайн-семінарі і хочете мати всі свої матеріали перед очима? Наявність другого екрана усуває потребу постійно жонглювати між ключовими елементами вашої роботи.

 Ширші можливості у популярних програмах. Окрім очевидного варіанту відкриття різних програм та додатків на різних моніторах, не слід забувати і про те, як два монітори одночасно працюють і в межах одного програмного забезпечення. Окремі елементи популярних програм можна «відкріплювати» та пересувати на другий екран, і таким чином робити їхні інтерфейси більш зручними та ефективними. Наприклад, в Фотошопі, Прем’єрі та подібних до них редакторах ви можете переносити вікна, панелі інструментів, палітри тощо на додатковий екран, щоб суттєво збільшити робочу площу самого зображення або відео, над яким ви працюєте. Працюєте з декількома медіа-файлами одночасно, хочете їх поєднати, використовуєте один як зразок для іншого тощо? Розташуйте їх на різних моніторах і насолоджуйтесь подвійною продуктивністю!

 Швидка комунікація з колегами та клієнтами. Постійно бути на зв’язку – невід’ємна частина сучасних професійних обов’язків. І тому всім нам добре відомо, як сильно дратують та відволікають невпинні сповіщення. Ми бачимо нове сповіщення, відволікаємось від справ, відкриваємо месенджер, відповідаємо, повертаємось до роботи… і отримуємо нове сповіщення через хвилину. То як вам ідея перемістити всі месенджери, соціальні мережі та пошти на окремий екран, щоб їхній перегляд не вимагав від вас ніяких зайвих дій? Два монітори замість одного легко здійснять вашу мрію.

Легкість встановлення та підключення. Мабуть, голова відмінність двох моніторів одночасно від всіх інших можливих вдосконалень робочого місця полягає в тому, що встановити їх буде надзвичайно легко. В більшості випадків вам буде достатньо просто придбати додатковий монітор та знайти для нього місце на своєму столі. Давайте поетапно розглянемо процес встановлення подвійних моніторів, щоб переконатися, наскільки це легко.

image004

Встановлення та підключення додаткового монітора.

Переконайтесь в технічній можливості такого підключення. Не варто турбуватись про системні вимоги: практично будь-який сучасний комп’ютер легко впорається з другим монітором. Вистачить навіть вбудованої відеокарти ноутбука або офісного ПК. Але так само, як і з одним екраном, треба переконатись, що у вас є відповідний порт для вхідного відеосигналу. Відмінність в тому, що він не має бути зайнятий вашим основним монітором. Наприклад, якщо в якості додаткового екрану використовується монітор ViewSonic VA2418, то вам знадобиться один вільний порт HDMI або VGA на вашому комп’ютері або ноутбуці.

Розміри та варіанти розташування монітора. Наявність сумісного порту підключення – не єдина характеристика, яку треба врахувати. Основне питання, на яке вам доведеться відповісти при встановлення додаткового екрану – це де і як ви плануєте його розмістити. Переконайтеся, що обидва монітори зможуть поміститись на вашому робочому столі, і вам буде зручно і просто дивитись на кожен з них. Якщо кожен монітор буде розташовано горизонтально, ваш стіл має бути достатньо широкий для цього. Інший варіант встановлення – повернути додатковий екран у вертикальне «книжкове» положення, якщо його конструкція це дозволяє. Особливо зручним такий формат буде для месенджерів, оскільки він дозволить відображати довгі історії переписок в межах одного екрану. Якщо ж горизонтальній простір у вас обмежений – спробуйте встановити монітори один над одним Для такого варіанту вам підійде комбінація великого та малого екранів. Монітор з більшою діагоналлю зазвичай розміщуватиметься над монітором з меншою.

Налаштування двох моніторів на комп’ютері. Якщо ви правильно підібрали додатковий монітор та знайшли для нього зручне місце, то все вже майже готово для роботи. Вам залишилось лише декілька простих кроків на самому комп’ютерів.

Крок 1: Підключіть другий монітор до доступного порту на вашому ПК.

Крок 2: Далі вкажіть у Windows, як саме будуть оперувати ваші монітори. Виберіть Пуск > Параметри > Система > Дисплей. Ваш ПК має автоматично виявити ваші монітори та показувати ваш робочий стіл на обох з них. Якщо ви не бачите один з моніторів у налаштуваннях, натисніть кнопку Виявити.

Крок 3: В тому ж вікні вкажіть розташування моніторів по відношенню один до одного.

Крок 4: У розділі «Декілька дисплеїв» виберіть опцію зі списку, щоб визначити, як ваш робочий стіл відображатиметься на ваших екранах. Потрібний нам варіант – «Розширити ці екрани». Орієнтацію, роздільну здатність кожного монітора ви також можете встановити в цьому розділі.

Крок 5: Натисніть «Зберегти зміни». Ось і все. Обидва екрани тепер працюють в тандемі і повністю готові до вашого використання.

image006

Подвійні монітори – подвійний результат

Як ми переконались, два екрани одночасно – це дуже простий спосіб підняти ефективність та зручність робочого процесу на новий рівень. В наш час це вже не просто цікава «фіча» для вузького кола спеціалістів, а загальноприйнятий стандарт устрою робочого місця як в офісі, так і вдома при дистанційній роботі. Спробуйте переваги такого налаштування – і використання ПК без другого монітора швидко почне здаватись вам таким же незручним, як і робота без клавіатури або миші. Ознайомитись з асортиментом потенційних других екранів ви можете на нашому сайті.