Стрімкий розвиток освітніх технологій в останні роки швидко змінює традиційні уявлення про навчання. Інтерактивні дошки та проекційні системи поступово стають незамінним шкільним обладнанням.

Інтерактивна дошка допомагає учням досягати успіхів у навчанні, сприяє критичному мисленню та робить навчальний процес цікавим і захопливим.

Стрімкий розвиток освітніх технологій в останні роки швидко змінює традиційні уявлення про навчання. Інтерактивні дошки та проекційні системи поступово стають незамінним шкільним обладнанням.

Інтерактивна дошка в Україні має не одну назву.  Багато хто на неї каже електронна дошка, мультимедійна дошка, смарт доска тощо. Вона допомагає учням досягати успіхів у навчанні, сприяє критичному мисленню та робить навчальний процес цікавим і захопливим. Єдина проблема - правильно підібрати дошку для вас та ваших учнів. Це не таке просте завдання, як здається на перший погляд, тому ми підготували для вас основні поради щодо придбання інтерактивної дошки для вашого класу.

image002

Ключові особливості інтерактивних дошок

Перед тим, як купити інтерактивну дошку для вашої школи, давайте з'ясуємо, що саме робить їх такими незамінними в сучасних класах і чому ціна інтерактивної дошки завжди себе виправдовує.

1) Новий рівень уроків

Інтерактивні дошки об’єднують різні стилі навчання в єдиний процес. Учні навчатимуться через відео- та аудіоматеріали. Це надає вчителям нові, інноваційні способи викладання матеріалів. Завдяки цьому учні краще навчаються і більше запам’ятовують.

2) Інтерактивне навчання

Інтерактивні дошки дозволяють дітям напряму взаємодіяти з навчальним матеріалом. Вони стають частиною уроку і навіть можуть навчати один одного. Їхнє розуміння предмета простежується через дотик, малювання або написання на дошці. У навчальні ігри можна грати цілими класами. Вони також забезпечують миттєвий зворотний зв'язок, тому викладачі можуть легко оцінити успіхи учнів.

image004

3) Простота використання

Інтерактивні дошки не вимагають багато зусиль для обслуговування. Не потрібно крейди, маркерів або інших приладь. Ви можете писати, малювати або виділять за допомогою пера або навіть просто пальцем. І ніякого традиційного навчального безладу. Ніякого постійного прибирання. Так, це настільки просто.

4) Гнучкість у класі

На інтерактивній дошці можна відображати матеріали з різних носіїв. Фотографії, графіки, карти, ілюстрації, відео - вчителі мають безліч варіантів. Ви можете створювати справді творчі уроки, щоб надихнути своїх учнів.

image006

5) Підключення до Інтернету

Інтерактивні дошки підключаються до Інтернету, що дає вам доступ онлайн-інструментів та матеріалів, та робить можливим дистанційне навчання. Вчителі мають доступ до різних джерел, щоб вдосконалити свої уроки за допомогою відео, статей, зображень тощо. Учні також отримують невичерпні ресурси для досліджень та навчання.

6) Інтегровані технології

Інтерактивні дошки дозволяють інтегрувати різні інші технології для покращення навчання студентів. Будь-який пристрій, наприклад, комп’ютер, мікроскоп, камеру тощо можна приєднати до дошки та використати в навчальному процесі. Ваші можливості майже безмежні.

7) Доведена ефективність

Учні стають більш уважними в класі. Покращується розуміння навчальної програми. Підвищуються результати тестів. Підвищується грамотність. Учні краще засвоюють і запам’ятовують це. Коли діти більше займаються в класі, навчання завжди збільшується.

На що звернути увагу перед тим, як купити інтерактивну дошку

Розмір і конструкція

Для більшості класів підходять дошки розміром від 55 "до 98", з найбільш популярні з них - від 65 "до 84". Розмір приміщення повинен визначати розмір екрану. Основне правило полягає в тому, що екран повинен бути достатньо великим, щоб учні з кінця класу могли легко читати текст, написаний шрифтом середнього розміру.

Вага дошок коливається від 38 кг до понад 100 кг, тому з міркувань безпеки необхідно ретельно продумати місце встановлення та доцільність настінного кріплення.

Крім розміру, потрібно звернути увагу на підтримку декількох одночасних точок дотику та на активний розмір проекції. Іншим важливим параметром є роздільна здатність, яку пропонує дошка.

Головне - роздільна здатність

Роздільна здатність визначає чіткість будь-якого екрану, а також кількість пікселів (окремих кольорових точок) на екрані. Роздільна здатність визначається як кількість пікселів на горизонтальній осі та кількість на вертикальній осі. Чим вище роздільна здатність, тим чіткішим буде зображення.

В наш час слід розглядати роздільну здатність не нижче за 1080P (1920 × 1080). Деякі інтерактивні дошки тепер також доступні у форматі UHD, тобто 4K (3840 × 2160). Звісно, ціна інтерактивної дошки також буде вищою

Термін роботи

Не забудьте заздалегідь з'ясувати очікуваний термін роботи інтерактивних дошок, які ви розглядаєте, а також умови гарантії кожного пристрою. Реальна ціна інтерактивної дошки може суттєво збільшитись, якщо вам доведеться ремонтувати її за власні кошти.

Наявність довгострокової гарантії означатиме впевненість виробника в якості свого продукту.

Сенсорні функції

Однією з головних причин придбання інтерактивної дошки є, звичайно, можливість роботи з екраном через дотик та за допомогою розпізнавання жестів.

Вам знадобиться щонайменше дві точки дотику, щоб «стискати» або «розширювати» зображення, якщо ви самостійно використовуєте інтерактивну панель. Однак при спробі залучити учнів до колективної роботи вам знадобиться набагато більше одночасних точок дотику на екрані.

Більшість інтерактивних сенсорних екранів доступні з 6 або 10 одночасними точками дотику. Наша порада - розглядати лише інтерактивні екрани з 6 і більше точками дотику.

Джерело сигналу

Найголовніша річ, яку ви маєте чітко розуміти - як саме ви збираєтесь використовувати свою інтерактивну панель, з яким програмним забезпеченням ви будете працювати в класі, і який комп’ютер або ноутбук вам знадобиться, щоб забезпечити таку продуктивність. Виходячи з цього, вам також потрібно вибрати дошку, яка має відповідні вхідні та вихідні інтерфейси підключення.

Якісні інтерактивні дошки зазвичай мають як мінімум HDMI-вхід, VGA-вхід, компонентний вхід та аудіовхід. Крім того, для зручного підключення слід очікувати принаймні одного порту USB з можливим підключенням таких пристроїв уздовж передньої частини екрану. Також для роботи в Інтернеті вам знадобляться мережевий інтерфейс Ethernet (для дротового підключення) або вбудований модуль WiFi (для бездротового).

Звук

Інтерактивна дошка може мати певну форму інтегрованої акустичної системи, хоча в деяких випадках ці динаміки не будуть придатними для великого класного приміщення. У більшості інтерактивних дошки зустрічаються лише динаміки 2х10 Вт .

Проте зверніть увагу на їхнє розташування. Передні динаміки буде краще чутно, ніж задні. Передні динаміки краще чутно, ніж задні, адже вони суттєво гучнішими. Інший варіант – не тільки купити інтерактивну дошку, а й окремі динаміки до неї. Це покращить якість звуку та потенційний рівень гучності, досяжний у класі.

Програмне забезпечення

Інтерактивна дошка зазвичай має програмним забезпечення до неї. Це програмне "продовження" інтерактивної дошки на комп'ютері. Програмне забезпечення для дошок призначене для застосування різних навчальних методів на інтерактивних уроках. Програмне забезпечення з підтримкою дотику та стилуса використовується для інтерактивних дискусій у групі, формування навчального наративу, проведення презентацій та уроків та різні теми і з різних предметів. Інтерактивна дошка може забезпечити всі необхідні інструменти, щоб адаптувати її до потрібного вашим учням стилю навчання.

image008

Окремо слід зазначити функцію віддаленого класу та її важливість в добу дистанційного навчання. Така функція дозволяє дублювати зображення з дошки на будь-які пристрої в режимі реального часу і таким чином забезпечує можливість швидкого та безпроблемного переходу між очною та дистанційною формами навчання, а також полегшує вирішення логістичних питань в межах школи.

Участь кількох студентів одночасно

Якщо ви хочете сприяти співпраці та взаємодії між учнями у вашому класі, ви захочете купити інтерактивну дошку, яка дозволяє співпрацювати та взаємодіяти багатьом учням одночасно. Участь кількох студентів дозволяє проводити групові роботи та презентації, розширювати плани уроків та підвищувати рівень залучення учнів. Наявність цієї функції допоможе вам зробити ваші уроки по-справжньому інтерактивними.

Оживіть свою класну кімнату з інтерактивною дошкою

Ну що ж, тепер у вас ж є вся необхідна інформація для того, щоб зробити правильний вибір та купити інтерактивну дошку, необхідну саме для вашого класу. Ознайомтесь з асортиментом на нашому сайті та зробіть крок на шляху до освіти майбутнього вже сьогодні.