Купити проектор - це лише половина проблеми. Він повинен бути ідеально поєднаний з правильним екраном для отримання оптимальної якості зображення.
Існують різні типи екранів для проекторів.
Купити проектор - це лише половина проблеми. Він повинен бути ідеально поєднаний з правильним екраном для отримання оптимальної якості зображення.
Існують різні типи екранів для проекторів. Вони бувають різних розмірів і мають різні характеристики. Щоб правильно купити екран для проектора, треба розглянути кілька важливих речей.
1. Де ви збираєтеся встановити екран для проектора?
При виборі правильного екрану перше, що потрібно враховувати - це приміщення, де він буде встановлений. Покупці повинні звернути увагу на неконтрольоване світло в приміщенні. Зображення можуть бути з бліками там, куди потрапляє забагато світла. Можливо, вам доведеться закрити вікна темними шторами або вибрати екран, здатний поглинати світло навколо. Такі екрани можуть поглинати від 30% до 85% світла. Вони добре справляються зі своїм завданням за умови, що джерела світла знаходяться не прямо навпроти екрану, а під кутом до нього. Вони можуть стати в нагоді в приміщеннях з неконтрольованим навколишнім освітленням, особливо в офісах, або на вулиці. Але вони мають свої недоліки: кут огляду таких екранів зазвичай низький. Якщо ви використовуєте проектор в темній кімнаті, то звичайного протекторного екрану буде більш ніж достатньо.
2. Що ви будете дивитись на екрані для проектора?
Друге, що слід враховувати - що саме ви збираєтесь дивитися на екрані проектора. Спортивні змагання та телепередачі яскравіші порівняно з фільмами. Ви зможете їх дивитись в не повністю затемнених кімнатах. Однак проектор для перегляду фільмів повинен бути достатньо яскравим. Інакше вам доведеться облаштовувати спеціальну кімнату для проектора або дивитись фільми лише вночі. Окремо зазначимо, що для проекторів з низькою яскравістю (нижче 1000 люменів) слід розглядати екрани з коефіцієнтом посилення від 1,1 до 1,4. Вони мають вужчий кут огляду, але зображення здаються яскравішими завдяки розсіюванню на меншій площі. Висококонтрастний сірий екран для проектора має коефіцієнт від 0,5 до 1,0. Коефіцієнт посилення нижче 1,0 означає, що екран має ширший кут огляду, але нижчу яскравість зображення. Вони чудово підходять для надзвичайно яскравих проекторів і також зменшать вплив навколишнього світла.
3. Розмір екрану
Не забувайте про важливість розміру екрану проектора. Потрібний вам розмір залежатиме від вільного місця для встановлення екрану, проєкційної відстані проектора та того, наскільки далеко ви будете сидіти від екрану. Для переважної більшості користувачів підійдуть екрани розміром від 80 до 120 дюймів. Якщо у вас обмежений простір у кімнаті і через це ви сидите близько до екрану, вам може знадобитися менший (або портативний) екран проектора. Крім того, розмір зображення, яке створює проектор, залежить від відстані між проектором та екраном. Це залежить від їхньої проєкційної відстані. Переконайтеся, що зображення повністю вміщується на екрані, коли проектор і екран встановлені. Розмір екрану повинен бути в межах рекомендованого діапазону розмірів зображення проектора. Якщо ваш проектор ультракороткофокусний, вам може підійти екран, який можна розташувати за кілька десятків сантиметрів від проектора.
4. Колір тканини
Не останню роль при виборі екрану грає колір тканини. В основному вони доступні у двох кольорах - білому та сірому. Білі екрани забезпечують чудову яскравість зображення, оскільки вони відбивають більше світла. Вони підходять для проекторів з низькою та середньою яскравістю. Сірі екрани покращують контрастність, що призводить до більш темних кольорів та високої якості чорного кольору. Вони зменшують вплив навколишнього світла, тому що відбивають менше світла. Однак для таких екранів проектор повинен бути потужним та яскравим. Обирайте колір тканини відповідно до яскравості проектора.
5. Склад та якість полотна
Дана характеристика відповідатиме за довговічність Вашого екрану, а також за те, як довго він буде передавати насичені яскраві кольори Вашого проектора. Адже, з часом тканина має властивість розтягуватися і втрачати свої першопочаткові властивості. Наприклад, виробник проекційних екранів Grandview виготовляє тканину на основі склопластикового матеріалу, що не розтягується і є ідеальним вибором. Матово-біла тканина Grandview складається з 4 шарів, а основним опорним шаром є скловолокно вищого сорту. Він має високу стійкість до температури, вогню, вологи, деформації та розтягування з максимальною швидкістю розтягування менше 1%.
Конструкція покрита двома білими та чорними шарами ПВХ, які є антистатичними та не мають запаху. Зовнішня поверхня має технологічні мікроелементи ПВХ, які допомагають створювати та відображати найкращі зображення.
Загальний матеріал також стійкий до цвілі і вільний від вигинів. Широка дифузійна конструкція забезпечує однорідність, як це демонструє кут огляду 160 градусів. Тканина сертифікована всесвітньо відомим Image Science Foundation за її чудові показники. І це лише один з прикладів. Тож відносьтеся з відповідальністю до характеристик тканини, коли обираєте екран.
6. Стаціонарний або портативний?
Інший вибір, який вам доведеться зробити перед тим, як купити екран - стаціонарний варіант чи пересувний. Екрани з фіксованою рамкою забезпечують кращу якість зображення і вважаються більш довговічними порівняно з висувними екранами. Однак вони будуть займати простір та кидатись в очі, коли не використовуються. Можливим рішенням цієї проблеми може бути дизайн інтер'єру в стилі домашнього кінотеатру. Стаціонарні екрани найкраще підходять саме для спеціалізованих кімнат.
Пересувний екран проектора можна сховати одразу після перегляду. Вони підійдуть вам, якщо ви використовуєте проектор у вітальні або іншій кімнаті, яка має також інші призначення. Більш дешеві моделі потрібно згортати вручну, в той час як дорожчі мають спеціальний механізм для цього. Пересувні екрани стануть в нагоді, якщо ви хочете встановити екран проектора тимчасово. Їх можна легко скласти після використання та перенести.
7. Співвідношення сторін
Ще один фактор, який може вплинути на ваш вибір - це співвідношення сторін екрану. Сучасний медіа-контент зазвичай має співвідношення 16:9, і екран з таким співвідношенням сторін задовольнить більшість користувачів. Однак, якщо проектор підтримує кінематографічне співвідношення сторін (2.35:1 або 2.39:1), знадобиться екран, здатний вмістити таке зображення. Якщо ви бажаєте купити екран проектора лише для офісних презентацій, то вам краще підійде співвідношення сторін 1:1 або 16:10. Він чудово впорається з відображенням тексту і графіків. Для оптимального перегляду переконайтесь, що співвідношення проектора та екрану співпадають.
8. Вартість
Звісно, не останню роль у виборі екрану відіграватиме ціна. Вона може суттєво варіюватись. Прості проекційні екрани дешеві, але чим вища якість, тим вища ціна. Стандартні стаціонарні екрани є найдоступнішими. Екрани з високим коефіцієнтом посилення дорожчі. Складні моторизовані екрани обійдуться значно дорожче, ніж ручні. Обирайте екран для проектора, який відповідає вашим потребам і бюджету. Якщо ви рідко користуєтесь проектором, немає сенсу витрачати на екран більше, ніж потрібно. Однак якщо ви великий фанат кінематографу і можете собі дозволити більш дорогі моделі, така довготривала інвестиція повністю виправдає себе.
8. Додаткові функції:
Технологічний прогрес іде вперед, і проєкційні екрани не є виключенням. В них також зявилося багато додаткових функцій та можливостей. Наприклад, деякі виробники проекційних екранів, таких як Grandview, додали в своє обладнання функцію автоматичного розгортання екрану при увімкненні проектора, керування екраном з допомогою пульта дистанційного керування та можливість управління на відстані з допомогою смартфону.
Тобто іншими словами, викладач по дорозі до аудиторії вже може зі свого смартфону підключитися до проекційного екрану і підготувати його до проведення занять, таким чином зекономивши час і зосередившись на навчальному процесі.
Тому при виборі екрану важливо звертати увагу на такі додаткові можливості, що полегшить Вам користування ним.
Підсумки
На ринку присутні екрани від різних виробників, тому вибрати є з чого. Зосередьтеся на правильному поєднанні екрану з проектором та приміщенням для досягнення максимальної якості зображення та зручності користування. Немає сенсу купувати дешевий екран для дорогого проектора або навпаки. Ознайомитись с асортиментом проекційних екранів ви можете на нашому сайті.