Проектори чудово підходять для перегляду фільмів вдома або проведення презентацій у школі або офісі. Вони здатні створювати більше зображення, ніж телевізори, а також швидко і легко змінювати його розмір. Крім того, ціна проектора зазвичай нижча за телевізор, якщо порівнювати ціни за дюйм. Вони також відбивають світло, тоді як телевізори його випромінюють, через що перегляд зображення, створеного

 

Проектори чудово підходять для перегляду фільмів вдома або проведення презентацій у школі або офісі. Вони здатні створювати більше зображення, ніж телевізори, а також швидко і легко змінювати його розмір. Крім того, ціна проектора зазвичай нижча за телевізор, якщо порівнювати ціни за дюйм. Вони також відбивають світло, тоді як телевізори його випромінюють, через що перегляд зображення, створеного

проектором, менше навантажує очі. Нарешті, проектори мають компактні розміри. Тому проектори є більш портативними. З цих причин проектори часто розглядають як ідеальний пристрій для розваг, освіти чи бізнесу.

Останній тренд на ринку - це лазерні проектори. Ось що вам потрібно знати про них та їхні переваги, перш ніж купити проектор такого типу.

image002

Типи проекторів

Зараз найпопулярнішими на ринку є два типи проекторів - лампові та лазерні. Лампові проектори більш поширені і вже давно присутні на ринку. Основна відмінність між ними полягає в тому, як саме вони створюють зображення.

 Лампові проектори: І в LCD-проекторах, і в DLP-проекторах використовується лампа з ртутною парою під надвисоким тиском. Проектор використовує електричний струм для освітлення парів ртуті, в результаті чого лампа випромінює дуже яскраве світло. Це світло спрямовується на LCD- або DLP-панель, яка виробляє остаточне зображення. Оскільки цей процес досить складний, лампи проекторів також недешеві.

 Лазерні проектори: Лазерна проекція відрізняється від проекції лампи тим, як вона створює зображення, яке ми бачимо на екрані. При проекції на основі ламп джерело світла (лампочка) має висвітлювати панель, яка, у свою чергу, дає зображення. На відміну від них, лазерні проектори використовують лазери для генерації світла. Цей метод має ряд особливостей, через які багато хто вважає, що майбутнє проекторів саме за лазерною технологією, і якщо ви збираєтесь купити проектор, краще обрати саме лазерний.

Лазерні проектори не так сильно відрізняються від традиційних проекторів, як може здаватись на перший погляд. Але при цьому лазерні проектори мають численні переваги над ламповими, що робить їх дуже привабливими для споживачів.

image004

1. Простіше обслуговування

Проектори пропонують чудову якість зображення та велику зону огляду, тому вони здаються безпрограшним варіантом. Однак найбільший мінусом проекторів довгий час були лампочки. Лампи для проекторів можуть бути дуже дорогими. Їхній термін служби залежить від ряду різних факторів, таких як налаштування яскравості. Незважаючи на те, що реальний час роботи буде різним для кожного, рано чи пізно лампу все одно доведеться міняти. І на перший погляд невисока ціна проектора швидко зросте. Окрім цього в ході технологічного прогресу, з часом ви не зможете знайти потрібну вам лампу до застарілого проектора, а отже ви будете змушені купувати новий.

Заміна лампи може змусити вас витратити не лише гроші, а й час та зусилля. Наприклад, вам може знадобитись драбина, щоб замінити лампочку у проекторі, закріпленому на стелі. Крім того, лампочка має «розігрітися», перш ніж вона зможе виробляти достатньо яскраве світло, необхідне для створення зображення. Лазерні проектори не мають цих недоліків. Оскільки вони не покладаються на лампочку для створення світла, дорогих замін такі проектори також не потребують.

Ще одна дрібна, але помітна відмінність: лазерні проектори майже миттєво вмикаються та вимикаються.

image006

2. Ефективне енергоспоживання

Як ми вже згадували раніше, традиційні проектори на основі ламп створюють зображення у двоетапному процесі. Спочатку лампа створює яскраве біле світло. Це світло спрямовується на LCD- або DLP-панель, яка маніпулює світлом для створення зображень, які ми в результаті бачимо на екрані. Саме панель відповідає за створення видимих кольорів, і тому лампа випромінює біле світло незалежно від того, які кольори представлені на екрані, що призводить до значних витрат енергії.

Крім того, оскільки лампи сильно нагріваються, тому проекторам на основі ламп потрібні вентилятори для охолодження. Це призводить до більшого споживання енергії. На противагу лампам, лазери створюють лише колір, необхідний для отримання зображення. Завдяки цьому лазерні проектори споживають значно менше енергії і забезпечують при цьому кращу чіткість, яскравість та контрастність зображення.

3. Проекційна відстань

Перед тим, як купити проектор, завжди варто враховувати проекційну відстань. Проєкційна відстань - це відстань між об'єктивом проектора та екраном. Розмір зображення на екрані визначатиме місце розташування проектора в кімнаті. Особливо важливо правильно розрахувати цю відстань, якщо ви плануєте встановлювати проектор на стелю.

Значна кількість лазерних проекторів на ринку є надкороткофокусними. Ці проектори підходять практично для будь-якого приміщення незалежно від розмірів. Вони призначені для розміщення на столі, дуже близько до екрану. Наприклад, деякі короткофокусні проектори можуть створювати 120-дюймове зображення на відстані всього 20 сантиметрів від екрану. Проте зверніть увагу: різні моделі ультракороткофокусних проекторів мають різну проекційну відстань.

 image008

4. Краща загальна якість зображення

Однією з найважливіших переваг лазерних проекторів є вища загальна якість зображення. Оскільки їхні проекції не залежить від лампи, лазери можуть створювати зображення з більш широкою колірною гамою. Тому лазерні проектори здатні передавати зображення з більш насиченим чорним кольором і одночасно з цим яскравішою рештою кольорів. Як наслідок, зображення має суттєво кращу контрастність, оскільки лазери безпосередньо виробляють необхідні кольори. Тобто лазери напряму створюють необхідне світло і гарантують в цілому значно яскравіше зображення без жодних компромісів з контрастністю. Традиційні лампові проектори мають фільтрувати колір від білого світла, що негативно впливає на контраст.

image010

Недоліки лазерних проекторів

Найбільший недолік лазерних проекторів - це вартість самого пристрою. Ціна проектора на основі лазерної технології зазвичай вища за традиційні лампові. І це стосується навіть найдешевших моделей. Але лазерні проектори насправді дешевші в довгостроковій перспективі. Чому? Тому що витрати на обслуговування лазерних проекторів значно менші. Як ми вже зазначили раніше, вони не вимагають заміни лампи, а також виробляють лише потрібні для зображення кольори, що позитивно вплине на ваші рахунки за електроенергію.

image012

Підсумки

Загалом можна зробити висновок, що ллазерні проектори - це швидше за все майбутнє проекторної індустрії. Вони здатні створювати кращі кольори та яскравіше зображення і одночасно з цим вимагають менше витрат на технічне обслуговування. Хоча самі по собі лазерні проектори залишаються дорожчими за лампові, їхні переваги в усіх інших аспектах роблять їх чудовим вибором для класу чи конференц-зали. Якщо ви вже готові купити проектор і знаєте, що саме вам потрібно, можете ознайомитись з вибором на нашому сайті.