Як правило на вигляд документ-камери і документ-сканери нічим не відрізняються, і пересічний споживач не відразу зможе відрізнити ці два пристрої. Справа в тому, що різниця між

 

Як правило на вигляд документ-камери і документ-сканери нічим не відрізняються, і пересічний споживач не відразу зможе відрізнити ці два пристрої.

image001 image003 image005 image007

Справа в тому, що різниця між цими двома пристроями ховається в їх функціях. Як документ-камера, так і документ-сканер, мають можливість передавати інформацію з робочого столу безпосередньо на інші пристрої чи екрани, а також мають функцію сканування формату А4 та розпізнавання тексту. Як правило всі сучасні моделі обох пристроїв мають автофокусування та LED-підсвітку.

Але документ-сканери призначені тільки для фотографування і дуже повільних рухів. На таких камерах неможливо показувати динамічні дії і записувати відео, але роздільна здатність і якість фото в них може бути більшою.

Окрім цього, якщо документ-сканер може підключатися тільки до ПК чи ноутбука, і виконувати лише вище згадані функції, то документ-камера – багатофункціональний пристрій. Тобто, окрім сканування та передачі зображення, має можливість знімати і записувати відео і фото, як правило зі звуком (для цього має бути вбудований мікрофон), передавати зображення в «живому режимі» на великий екран без затримки, маючи змогу підключатися до проектора, інтерактивної дошки, монітора тощо. При цьому сучасні моделі документ-камер мають значний перелік входів для підключення до найрізноманітніших пристроїв (USB, VGA, HDMI).

Розглянемо детальніше різницю між документ-сканером і документ-камерою на прикладі досить популярних моделей серед освітян двох пристроїв:

Документ-камера ELOAM VE800AF Документ-сканер ELOAM S600
image017 image011

Формат: А4

Роздільна здатність: 2592x1944 пікс.

Матриця: 5 мегапікс.

Фокусування: автоматичне

Роз’єми: USB, VGA, CVBS

LED-підсвітка

Передача потокового відео

Пульт керування

Формат: А4, А3

Роздільна здатність: 2592x1944 пікс.

Матриця: 5 мегапікс.

Фокусування: ручне

Роз’єми: USB

LED-підсвітка

Розпізнавання тексту (OCR): англійська, російська і ще 8 мов

Отже, якщо ви плануєте знімати відео-уроки, кращим інструментом для цього стане документ-камера.

Але для сканування і розпізнавання документів, наприклад в архівах чи бібліотеках, підійде звичайний документ-сканер, що дасть можливість сканувати 1 сторінку тексту за 1 секунду, а автоматичний режим сканування дозволить сканувати з мега-швидкістю - 60 сторінок за 60 секунд, чого не дозволить зробити звичайний сканер!