І так, за словами вельми шановної Wiki:
ü micro: bit ( англ . BBC micro bit або micro: bit) - комп'ютер з однією платою ( самодостатній комп'ютер, зібраний на одній друкованій платі, на якій встановлені мікропроцесор, оперативна пам'ять, системи введення-виведення та інші модулі, необхідні для функціонування комп'ютера), розроблений за ініціативою корпорації
І так, за словами вельми шановної Wiki:
micro: bit ( англ . BBC micro bit або micro: bit) - комп'ютер з однією платою ( самодостатній комп'ютер, зібраний на одній друкованій платі, на якій встановлені мікропроцесор, оперативна пам'ять, системи введення-виведення та інші модулі, необхідні для функціонування комп'ютера), розроблений за ініціативою корпорації BBC, спільно з великими технологічними компаніями, спільнотами і освітніми організаціями для надання дітям цікавого способу вивчення програмування і стимулювання технічної творчості.
Це маленький фізичний обчислювальний пристрій, який забезпечує міст між абстрактними концепціями та відчутним досвідом.
Поширення у світі:
BBC micro: біт у школі
Вважається доступним кишеньковим комп’ютером, призначеним для навчання дітей!
20 мільйонів - діти, які навчаються за допомогою micro: bit у всьому світі.
4,5 мільйона - розповсюджено пристроїв micro: bit в 60 країнах світу.
Як нам відомо, середовищем для візуального програмування micro: bit є відкрита безкоштовна платформа Microsoft MakeCode for micro: bit
Також поряд з візуальним програмуванням блоками, середовище MakeCode дозволяє програмувати на текстових мовах JavaScript і Python, що робить його більш доступних для сучасних дітлахів, починаючи від 6 років. Про JavaScript і Python розповім в наступних статтях…
З ЧОГО РОЗПОЧАТИ?
Давайте дізнаємось з чого складається плата :
Отже, якщо вважати це маленьким комп’ютером то основною характеристикою є процесор на 32-bit з оперативною пам'яттю 16 Кб. Верхній USB-роз’єм надає доступ підключення до комп’ютера за допомогою Micro-USB-кабелю, який живить пристрій і дає змогу завантажувати програми (коди в форматі .hex) на micro:bit. «Екран» складається із 25 світлодіодів (по 5 в кожному ряді). Саме за допомогою цих світлодіодів micro:bit відображає букви, цифри та інші символи.
Кнопка А та В на верхній панелі , поетапне натискання кнопок запускає виконання коду . Також, що не мало цікаво, обернена сторона плати оснащена акселерометром, який може теж запустити код (при струшуванні плати, виявляє інші види руху, такі як коливання, нахил і вільне падіння).
Ось гарне відео про можливості платформи та роботи з платою micro: bit
ЩО ТОБІ ПОТРІБНО ?
Для того, щоб розпочати роботу варто для початку вибрати плату micro: bit, а краще в комплексі з роботом або набором датчиків.
До прикладу, набір BOSON CODING STARTER KIT FOR MICRO:BIT ( має набір датчиків та картки із запропонованими проектами , всі датчики кріпляться через Lego-кріплення). Зручне застосування для початку в програмуванні ,призначене для дітей віком від 10 років.
ДЕ ПРИДБАТИ?
BOSON CODING STARTER KIT FOR MICRO:BIT
Так, плату ми придбали, а що ж робити далі… Хм…
Для цього є коротка інструкція на офіційному сайті, все настільки просто та щуй дуже цікаво!
Забули поговорити про датчики які не менш важливі для наших дослідів:
Датчик світла!
Якщо ми змінимо режим роботи світлодіодів на екрані на режим «введення даних», він буде працювати, як основний датчик світла, що дозволяє визначати навколишнє освітлення.
Датчик температури!
Цей датчик дозволяє micro:bit виявити поточну температуру пристрою в градусах Цельсія.
Компас!
Компас виявляє магнітне поле Землі, що дозволяє визначити, в якому напрямку спрямований micro:bit. Компас повинен бути відкаліброваним перед застосуванням.
Калібрування компасу забезпечує точність його результатів. Для редактора MakeCode використовуйте блок 'calibrate compass'. Для калібрування компасу в Python використовуйте compass.calibrate.
Коли калібрування почнеться, micro:bit покаже на екрані підказку "Till to fill screen".
Щоб відкалібрувати компас, нахиліть micro:bit, щоб перемістити крапку в центр екрану, поки екран не буде заповнено.
Радіо!
Функція радіо дозволяє мінікомп'ютерам micro:bit спілкуватися між собою. Використовуйте радіо, для відправлення повідомлень на інші мікро-біти, створюйте багатокористувацькі ігри та багато іншого!
Bluetooth !
Антена BLE (Bluetooth Low Energy) дозволяє micro:bit відправляти та отримувати сигнали Bluetooth. Це дозволяє micro:bit без використання дроту з’єднуватися з ПК, телефонами та планшетами, тож ви можете контролювати ваш телефон з вашого micro:bit і відправляти код без використання дроту на ваш пристрій зі свого телефону.
Перш ніж використовувати Bluetooth, вам потрібно приєднати ваш micro:bit до іншого пристрою. Після цього ви зможете надсилати програми на ваш micro:bit.
Найпозитивніше те, що BBC Micro:bit має величезну кількість навчальних матеріалів, прикладів проектів та інструментів програмування, які можна вивчати , копіювати, створювати свої проекти відразу на платформі.
Під час практичних робіт учні чи то в школах, чи на гуртках робототехніки будуть виводити зображення на масив світлодіодів, створювати власний компас та анімацію, реалізують кілька простих ігор, передаватимуть дані за допомогою Bluetooth, генеруватимуть випадкові числа, створюватимуть мелодії.
Бажаю всім Успіхів! Та Micro:bit-ної Весни!
Ваша Компанія «Інтер Системс»
Автор тексту: Оксана Марченко