Реформи в освіті продовжуються, законодавство змінюється. І квітень місяць 2020 року є характерним прикладом цієї тенденції.
19 квітня 2020 року вступив у дію Закон України «Про публічні закупівлі» в новій редакції та наказ МОН №574 від 29 квітня 2020 з переліком засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів та STEM-лабораторій.
То що ж нового принесли нам ці нові закони? Давайте розбиратися)
Реформи в освіті продовжуються, законодавство змінюється. І квітень місяць 2020 року є характерним прикладом цієї тенденції.
19 квітня 2020 року вступив у дію Закон України «Про публічні закупівлі» в новій редакції та наказ МОН №574 від 29 квітня 2020 з переліком засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів та STEM-лабораторій.
То що ж нового принесли нам ці нові закони? Давайте розбиратися)
1. Чи мають замовники право проводити попередні консультації з потенційними постачальниками з метою аналізу ринку для подальшого планування і підготовки до проведення закупівель?
Так. Новий Закон не тільки дозволяє, а й, можна сказати, рекомендує консультуватися з постачальниками обладнання, аналізувати ринок і обирати для себе найкращий варіант для закупівлі. Щоб придбане обладнання слугувало для навчання майбутніх поколінь ще не один рік…
Адже, технологічний прогрес йде вперед, і те обладнання, що було актуальне кілька років тому, зараз вже є застаріли,. Тому варто ретельно підходити до питання вибору.
Також уповноважені особи займаються закупівлями абсолютно різних і не пов’язаних між собою речей для навчального закладу (починаючи від скребок і закінчуючи меблями), і звісно не спеціалізуються конкретно на закупівлі обладнання, а тому не стежать за тенденціями ринку, технічними характеристиками, що дуже важливо враховувати під час вибору обладнання. Ось ще одна причина, чому варто звертатися за консультацією до спеціалістів в даній області.
Таким чином можна уникнути закупівлі застарілого і неякісного обладнання.
2. Що Ви можете отримати в результаті консультації від постачальника?
Постачальник:
- підкаже, яке обладнання є на сьогодні актуальним, якісним і за розумну ціну
- порадить, яке саме обладнання підійде для Вашого навчального закладу, кабінету, навчального предмету…
- допоможе сформувати технічну специфікацію
3. Які нові процедури та межі?
Новий «Закон про закупівлі» передбачає:
1) Від 1 коп. до 50 тис. грн. – опублікувати звіт договорів про закупівлю в системі Prozorro
***********************************************
Наприклад, в компанії «Інтер Системс» на суму до 50 тис. грн. Ви можете придбати наступні комплекти обладнання (все обладнання відповідає вимогам згідно наказу №574 від 29.04.2020):
Інтерактивний комплект «універсальний» для будь-якого кабінету | |
Інтерактивна дошка INTECH RD80A
39 450 грн. |
|
Інтерактивний кабінет географії | |
Інтерактивна дошка INTECH RD80A
48 900 грн.
|
|
Інтерактивний кабінет інформатики | |
Інтерактивна дошка INTECH RD80A Навчальний робот - Набір PingPong EDU (Basic set) – 3 комплекти Гра для навчання програмуванню Scottie Go Edu – 3 комплекти
49 974 грн. |
|
Цифровий вимірювальний комплекс для кабінету хімії | |
Документ-камера Eloam Цифровий вимірювальний комп’ютерний комплекс для кабінету хімії NeuLog (16 датчиків +USB-модуль)
47 369 грн. |
|
Цифровий вимірювальний комплекс для кабінету біології | |
Цифровий вимірювальний комп’ютерний комплекс для кабінету біології NeuLog (13 датчиків +USB-модуль) Цифровий мікроскоп OPTO-EDU (20-500x) A33.5001(для педагогічного працівника)
47 319 грн. |
|
Цифровий вимірювальний комплекс для кабінету фізики | |
Цифровий вимірювальний комп’ютерний комплекс для кабінету фізики NeuLog (14 датчиків +USB-модуль) Навчальний робот - Набір PingPong EDU (Basic set) Документ-камера Eloam
49 999 грн. |
|
Інтерактивний комплект для початкових класів | |
Інтерактивна дошка INTECH RD80A Навчальний робот - Набір PingPong EDU (Basic set) – 3 комплекти Гра для навчання програмуванню Scottie Go Edu – 3 комплекти
49 974 грн.
|
|
************************************************** |
2) Від 50 тис. грн. до 200 тис. грн. – спрощена закупівля (процедура проведення чітко передбачена ЗУ «Про публічні закупівлі»)
Спрощена закупівля - придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за 200 тисяч гривень для товарів і 1,5 мільйона гривень для робіт.
Детальна інформація про те, як проводяться спрощені закупівлі наведена в статті 14 нової редакції Закону. Ця процедура дуже схожа на допорогову закупівлю, але має багато особливостей, серед яких наступні:
- Оголошення про проведення спрощеної закупівлі публікується не пізніше ніж за шість робочих днів до кінцевого строку подання пропозицій. Тут варто звернути увагу, на те, що разом з оголошенням про закупівлю Замовнику потрібно одразу публікувати і проект договору.
- Період уточнень має тривати не менше трьох робочих днів. В цей час постачальники мають право звернутись з питанням чи вимогою до Замовника. Тепер відповідь на питання та вимогу є обов’язковою.
- Ще одна новинка - в разі внесення змін до оголошення про проведення спрощеної закупівлі строк для подання пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель не менше, ніж на два робочі дні.
- Як і в допороговій процедурі закупівлі, в період подання пропозиції вже немає можливості вносити зміни в умови тендеру. А в разі подання 1 пропозиції, процедура одразу переходить на стадію розгляду пропозиції постачальника.
- Замовник може відхилити пропозицію Постачальника, який протягом 1 року до дня оголошення спрощеної закупівлі брав участь в торгах Замовника та потім більше 2 разів відмовлявся від підписання договору.
- Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем спрощеної закупівлі, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю. Головне не забути опублікувати договір про закупівлю та всі додатки до нього - протягом трьох робочих днів з дня його укладення.
3) Від 200 тис. грн. – відкриті торги
Додався новий кваліфікаційний критерій:
Кваліфікаційні критерії (згідно ст. 16 Закону про Публічні
1. Наявність обладнання та матеріально-технічної бази
2. Наявність працівників
3. Наявність досвіду виконання аналогічного договору
4. Наявність фінансової спроможності (який замовник може, щоправда, не зобов’язаний застосовувати) – новий критерій
Але замовник не може вимагати, щоб очікуваний дохід постачальника за рік був більший, ніж очікування вартість закупівлі. Наприклад, якщо очікувана вартість закупівлі 200 тис. грн., замовник не може вимагати на 1000 000 грн. річний дохід підприємства.
24 години на виправлення помилок
§ Замовник розміщує повідомлення з вимогою про усунення в електронній системі таких невідповідностей, у строк не пізніше ніж за 2 робочі дні до закінчення строку розгляду пропозицій (5 робочих днів, або ж він може бути продовжений до 20 робочих днів)
§ Учасник має 24 години, щоб усунути недоліки в документах 9це можуть бути навіть не робочі дні. Тобто якщо це припадає на суботу чи неділю, постачальник має лише цей час 924 години), щоб виправити недоліки)
§ Важливо, що замовник має вказати точно в повідомленні, які саме невідповідності чи неточності і де він знайшов. Він не може просто вказати, що є невідповідності, виправте їх. Він має вказати, які вимоги були, де і які неточності, і що саме постачальнику потрібно виправити)
§ Але! Лише кваліфікаційні критерії та право на підпис ( вдокументах, що підтверджують право на підпис тендерної пропозиції або договору на закупівлю). Тобто у всіх документах постачальник не може вносити і здійснювати якісь зміни
Перехід від тендерних комітетів до уповноважених осіб
- Поступово до 1 січня 2022 року
- З 19 квітня 2020 року проводити спрощені закупівлі має уповноважена особа
- Вимоги до уповноваженої особи в статті 11 Закону
Відповідальність
Передбачена статтею 164-14 КпАП України
Службових(посадових), уповноважених осіб замовника:
§ За несуттєві порушення передбачено штраф – 1700 грн.
§ За суттєві порушення передбачено штраф – від 25 500 до 51 000 грн.
Керівників:
§ За невиконання рішення Антимонопольного комітету України – штраф від 34 000 до 85 000 грн.
§ За укладення договорів до/без проведення процедур закупівель – штраф від 34 000 до 170 000 грн.
Отже, ми охоче надамо всім консультацію! Оскільки закон вже не тільки дозволяє, а й заохочує замовників звертатись до постачальників за додатковою інформацією.
Ми розповімо Вам про сучасні новинки обладнання на ринку, підберемо оптимальні технічні характеристики та обладнання саме під Ваш конкретний бюджет закупівлі, Ваш навчальний заклад, кабінет, навчальний предмет та допоможемо сформувати технічну специфікацію!
НАШІ КОНТАКТИ:
Спеціалісти тендерного відділу:
Тел.: (044) 517-35-87
E-mail:
E-mail:
Також, цінуючи ваш час, ми зібрали на одній сторінці всі товари «Інтер Системс», що відповідають типовому переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів та STEM-лабораторій, затвердженому наказом МОН №574 від 29 квітня 2020.